Budujemy z klocków lego

Mamy potrafią doskonale zadbać o wiele aspektów wychowania małego dziecka. Dobór ubrań, odpowiednich kosmetyków czy produktów spożywczych – w tym wszystkim panie zdecydowanie nad nami górują. Są jednak i takie rzeczy, w których to my mamy pole do popisu. Najlepszym przykładem jest wznoszenie budowli z klocków lego.

Gdy synek lub córka będą już wystarczająco duzi, zestaw kolorowych klocków jest zdecydowanie dobrym pomysłem na paczki mikołajkowe dla dzieci. Oczywiście maluch może sobie za pierwszym razem nie radzić szczególnie dobrze z ustawianiem kolejnych elementów. W tym miejscu zaczyna się rola kreatywnego taty. Pamiętasz jak sam budowałeś z klocków lego i ile sprawiało Ci to frajdy? W takim razie znów masz powód do radości – przed Tobą wiele kolorowych konstrukcji do złożenia.

Razem z synem czy córką możecie złożyć niezapomnianego budowle. Domy, wieże, zamki, samochody i samoloty – gdy w grę wchodzą klocki lego, granicą jest jedynie wyobraźnia. Wrodzona męska zdolność do majsterkowania sprawia, że otoczeni kolorowymi klockami czujemy się jak ryba w wodzie i przypominamy sobie swoje zabawy z dzieciństwa. Radość z budowania razem z dzieckiem to wystarczająco dobry powód, by kupić przynajmniej jeden duży zestaw lego.

Zakup warto rozważyć również z innych przyczyn. Najważniejszą jest wpływ klocków na rozwój dziecka. Lego wielokrotnie dostawały nagrody jako najlepsza zabawka dla dzieci. Nic dziwnego, nie dość, że dają wiele zabawy, to jeszcze uczą kreatywnego myślenia.

Dziecko uczy się, jak to jest budować coś nowego, jak można wykorzystać mniejsze elementy, do stworzenia czegoś wielkiego. To zalety trudne do przecenienia.