Co jeść podczas ciąży?

Posiadanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, która rozpoczyna się jeszcze zanim maluch pojawi się na świecie. W okresie ciąży kobieta powinna przestrzegać określonych reguł postępowania, żeby nie zaszkodzić swojemu dziecku. W czasie ciąży bardzo ważne jest to, co się je oraz pije.

Absolutnie podstawową sprawą jest odstawienie alkoholu. Najlepiej jest już od pierwszych tygodni ciąży zrezygnować z tej używki całkowicie. Niestety, czasami słyszy się w mediach, że do szpitala odwieziona została rodząca kobieta będąca pod wpływem alkoholu.

Takie zachowanie jest po prostu karygodne i świadczy o całkowitym braku odpowiedzialności i zdrowego rozsądku. Oczywiście, przyszłe mamy powinny również unikać papierosów, nie wspominając już o narkotykach. Tak naprawdę, dobrze byłoby nawet przestać pić kawę albo przynajmniej ją ograniczyć.

Bez wątpienia, kobieta w ciąży nie może dbać o linie. Czasami zdarza się, że ciąża skutkuje sporą nadwagą, która widoczna jest już po urodzeniu dziecka. Kiedy maluch pojawi się na świecie, to owszem, można postarać się zgubić parę kilogramów, ale głodzenie się w czasie ciąży nie ma najmniejszego sensu, podobnie zresztą jak nadmierna eksploatacja swojego organizmu.

W jaki sposób powinny się więc odżywiać kobiety spodziewające się dziecka? To pytanie najlepiej jest zadać lekarzowi albo dietetykowi. Nie zaszkodzi również zajrzeć do specjalistycznych poradników oraz do Internetu, gdzie na ten temat pisze się całkiem sporo. Odpowiednia dieta w czasie ciąży jest bardzo ważna.