Otulacze dla dzieci – dlaczego są niezbędnym elementem wyprawki?

Dziecku należy zapewnić szczególną opiekę w pierwszych tygodniach i miesiącach życia. Do najważniejszych rzeczy zalicza się poczucie bezpieczeństwa, a także komfort termiczny. Maluszkowi musi być ciepło, miękko i wygodnie. Poza tym musi być najedzony, ale to raczej kwestia nie wzbudzająca u nikogo jakichkolwiek wątpliwości. Warto mieć na względzie to, że w wyprawce każdego malucha powinny znaleźć się odpowiednio dobrane artykuły tekstylne, dzięki którym jego funkcjonowanie będzie komfortowe – szczególnie w aspekcie snu i drzemek, stanowiących szalenie ważne elementy codzienności malutkich dzieci. W co zatem należy zainwestować?

Otulacz dla niemowlaka to dobry wybór

Wysokiej jakości otulacze są wykonane z odpowiednio dobranych materiałów, które zapewniają dzieciom nie tylko termoregulację, ale do tego nie stwarzają ryzyka występowania jakichkolwiek reakcji alergicznych. Warto w tym kontekście zdecydować się na odpowiedni produkt, do którego wykonania użyto naturalnej bawełny, jak też bambusa. Te tkaniny zapewniają optymalną miękkość, a do tego mają tę zaletę, że pozwalają ciału oddychać.

Szczególnie bambus słynie z właściwości termoregulacyjnych – grzeje zimą, a latem przynosi delikatne ochłodzenie. Zazwyczaj otulacze są zapinane na wygodny zamek, jednakże są także modele, w które należy maluszka ręcznie zawinąć.

www.cech-rm.waw.pl

Różne warianty do wyboru

Do najchętniej wybieranych typów otulaczy zaliczają się tak zwane śpiworki, które są świetną opcją zwłaszcza dla młodych rodziców bez doświadczenia. Wystarczy umieścić w nich dziecko, dbając, by rączki były ułożone wzdłuż tułowia. Jego kolejnym plusem jest to, że umożliwia szybką zmianę pieluszki w razie potrzeby. Są też otulacze w formie kokonów, zapinane na rzepy – ich walorem jest możliwość w miarę swobodnej regulacji w pewnym zakresie. Dostępne są ponadto otulacze z bawełny przypominające kwadratową pieluszkę. Trzeba w nie odpowiednio zawinąć dziecko – posiadają uniwersalny rozmiar.