Pasja naszego dziecka

Jeśli dzieci wykazują jakiekolwiek zainteresowanie sportem, to rolą rodziców jest postaranie się o to, żeby stworzyć im dobre warunki do uprawiania dyscyplin, na które się zdecydują. Niestety, nie wszystkie sporty można uprawiać na boisku pod domem, ale nie oznacza to, że od razu trzeba z nich rezygnować. Jeśli nasze dziecko lubi na przykład tenis, to warto go wspierać w rozwijaniu tej pasji.

Niestety, jeśli w naszej miejscowości i w najbliższych okolicach nie ma kortów tenisowych, to mamy spory problem. Tego rodzaju sporty dość trudno jest uprawiać w nieprofesjonalnych warunkach. Betonowe boiska nie są najlepszą przestrzenią do rozgrywania meczów tenisowych, bo po prostu mają one nieodpowiednią nawierzchnię.

Upadek na betonie może być dość niebezpieczny – zdecydowanie lepiej gra się na normalnym korcie. Jeśli chodzi o sprzęt, to rodzice nie muszą się jakoś szczególnie wykosztowywać, żeby stworzyć swojemu dziecku odpowiednie zaplecze do uprawiania tenisa. Wystarczy mieć rakietę, no i odpowiednie obuwie, żeby zacząć rozgrywać swoje pierwsze mecze.

Dobrze by było, gdyby nasza pociecha miała okazję trenować z dobrym instruktorem. Systematyczne i profesjonalne treningi z pewnością zaowocują szybkim wzrostem umiejętności młodego adepta sportu. Oczywiście, uprawianie przez dziecko jakiegokolwiek sportu, nie powinno wynikać wyłącznie z potrzeby zrealizowania swoich aspiracji przez rodziców.

To sam maluch musi tego chcieć i faktycznie interesować się daną dyscypliną. W innym wypadku będzie to dla niego męczarnia, a nie przyjemność.