Tata – złota rączka

Mamy z pewnością potrafią sobie poradzić z wychowaniem dziecka i dbaniem o porządek w domu w tym samym czasie. Jednak kiedy okazuje się, że właśnie zepsuła się zmywarka albo telewizor, w którym miała lecieć ulubiona bajka kilkulatka przestał działać – niestety kobiety w większości załamują ręce i czekają na przybycie męża.

Pod tym względem ojcowie, którzy wychowują dzieci mają pewną przewagę. Z pewnością żadna usterka im nie przeszkodzi, bo doskonale poradzą sobie w mgnieniu oka.

Talent do majsterkowania może się okazać przydatny nie tylko wtedy, gdy coś trzeba naprawić. Kreatywny tata z pewnością chętnie wykorzysta swoje umiejętności do stworzenia nowych możliwości zabaw jak i zainstaluje wyposażenie domu, takie jak owalna umywalka.

Co może taka, na co mama raczej nie wpadnie? Ojciec z pewnością chętnie zmontuje szybko procę lub wystruga z kawałka drewna „replikę” broni. A może trzeba zaimprowizować jakąś efektowną bazę dla synka? Tata z entuzjazmem się tym zajmie.

Ojciec nie tylko szybko poradzi sobie z podobnymi zadaniami, ale jeszcze podejdzie do majsterkowania z prawdziwym entuzjazmem. Jedyne na co tata musi uważać, to aby rozrywka nie zaczęła służyć wyłącznie jemu.

Być może dziecko już dawno znudziło się budowaniem domku czy składaniem wieży z klocków lego, a Ty nadal z uśmiechem na twarzy kontynuujesz zabawę? To bardzo prawdopodobny scenariusz, bo trudno czasem oderwać się od podobnych czynności, kiedy właśnie przypominają nam się chwile własnego dzieciństwa. Pamiętaj, by to malec czuł radość z zabawy i by synek czy córka mieli cały czas co robić.

Bierne patrzenie na wysiłki taty jest nudne.