Tenis dla ludzi dojrzałych

Zdaje się, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć realizować swoje pasje. Dotyczy to również pasji sportowych.

Jeśli na przykład w młodości pasjonowaliśmy się tenisem, ale nie mieliśmy możliwości uprawiania tej dyscypliny, to zawsze możemy spróbować tego w dorosłym wieku. W każdej większej miejscowości znaleźć możemy tenisowe korty.

Sprzęt, który potrzebny będzie nam do uprawiania omawianej dyscypliny, ogranicza się właściwie tylko do rakiety i odpowiedniego obuwia. Grać możemy przecież w zwykłych spodenkach i koszulce albo w dresach.

Pieniądze potrzebne będą nam również do wynajęcia kortu albo opłacenia treningów, jednak nie są to raczej jakieś astronomiczne kwoty. Zapewne, mniej więcej tyle samo zapłacimy w skali roku za karnet na siłownię czy też na basen.

Jeśli z różnych przyczyn nie chcemy zapisywać się na zorganizowane treningi, to dobrze byłoby znaleźć stałego partnera, który reprezentuje podobny poziom do nas lub też jest minimalnie lepszy. Rozgrywanie meczów, w których jedna osoba gra bardzo dobrze, a druga dopiero uczy się podstawowych zagrań, nie będzie raczej emocjonujące.

Sport to nie tylko zabawa – to również rywalizacja, która najciekawsza jest właśnie w momencie, w którym poziom zawodników jest porównywalny. Nawet jeśli nie jesteśmy w najlepszej kondycji i mamy nadwagę, to nie powinniśmy wstydzić się wyjścia na kort.

Wstydzić mogą się jedynie osoby, które w ogóle nie są aktywne fizycznie i które cały swój wolny czas spędzają na kanapie przed telewizorem bądź też na fotelu przed komputerem.