Wszystko, co powinno trafić na wysypisko

Wielu z nas przejmuje się przyrodą i skrupulatnie segreguje śmieci. Chcemy, aby nasze dzieci i wnuki także mogły cieszyć się piękną przyrodą. Chcemy zostawić im Ziemię w dobrym stanie. 

Dlatego odkładamy plastik osobno, szkło kolorowe i białe osobno, oddzielamy też papier i śmieci organiczne. Ważne są firmy, które gwarantują wywóz odpadów poznań jest siedzibą wielu takich firm. Jest jeszcze jeden rodzaj śmieci, który powinien być potraktowany szczególnie zanim trafi na wysypisko, a w zasadzie gratowisko. Chodzi oczywiście o elektrośmieci, czyli wszystkie śmieci takie, jak stare lodówki, pralki, kuchenki zwykłe czy mikrofalowe.

Stanowią one zagrożenie dla środowiska naturalnego, więc muszą znaleźć się w specjalnie dla nich przeznaczonych miejscach, gdzie zostaną rozebrane na części, które to być może będzie można powtórnie użytkować. Takich śmieci, jak elektrośmieci nie można sobie ot tak porzucać pod śmietnikiem. Dlatego powinniśmy dowiedzieć się, gdzie są zbierane lub gdzie je musimy sami lub z czyjąś pomocą wywieźć i oczywiście zrobić to, jak najszybciej.